Papa ölüm döşeğindeymiş…

• Bu konu 2 izleyen ve 1 yanıt içeriyor.
2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

UYARI : Aşağıdaki fıkra sadece gülümsemek amaçlı, mizaha yönelik bir yazıdır. Hiçbir meslek grubu (vergi memuru, bankacı, sigortacı, kuaför, tüccar vb.) mensubunu itham altında bırakmaya yönelik olarak yazılmamıştır ve bu niyetle de okunmamalıdır…

Papa son saatlerinin geldiğini anlayınca Roma’nın en ünlü bankacısı ve en ünlü sigortacısına birer davet yollar ve acilen yanına gelmelerini ister…

İki davetli gelir gelmez papanın yattığı odaya çıkartılır ve birisi papanın yatağının bir kenarına diğeri öbür kenarına oturtulur. Papa, onlara önce şefkatle bakar ve gülümser, daha sonra gözlerini tavana doğru sabitler…

Uzun bir süre boyunca ne bankacı ne sigortacı tek bir kelime bile etmezler. Papa’nın ölüm yatağında iken onları düşünmüş olmasından çok etkilenmişlerdir… Ancak, saatler geçip sessizlik devam edince dayanamayıp sorarlar : “ Kutsal Papa ! Biz neden buradayız?”

Papa, son gücünğ de toplayıp zorlanarak fısıltı ile cevap verir : “İsa… iki hırsızın arasında… öldü. … Ben de aynı onun gibi ölmek istiyorum…”

Anonim
    Pasif

Birgün papa makamında otururken 5 kişilik bir heyet ziyaretine gelmiş. Konuşmaya başlamışlar 2 kardinalde kapıdan onları dinliyormuş. Adamın biri 5 milyon dolar demiş papa ollmaaaaz diye çıkışmış. Bir başkası peki efendim 10 milyon dolar demiş. Papa yine olmaaaaaz diye bağırmış. Böyle diye diye 50 milyon dolara kadar gelmiş adamlar. Papa yine olmaz deyip adamları odasından çıkarmış. Kardinaller öfkeyle efendim demişler neden ret ettiniz o paraları o paralarla kaç kilise yapardık kaç kişiye yardım ederdik demişler. Papa ee ne yapsaydık her duadan sonra amiin yerine coca colamı deseydik?
    Buda benden küçük bi fıkra olasun

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.