Hrısrıyan’lıktan ..Müslümanlığa Geçenler.

• Bu konu 7 izleyen ve 17 yanıt içeriyor.
3 yazı görüntüleniyor - 16 ile 18 arası (toplam 18)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Sevgili kaplanbey.

Çok önyargılısınız ve bu önyargınızla sadece kendinize zarar veriyorsunuz. İslam dinini tartışacak değilim çünkü burası İslam sitesi değil ve tartışma platformu hiç değil.
    Dört büyük kitaba (yani Tevrat Zebur İncil ve Kuran’a) inandığınızı söylediniz. Okumadığınıza nasıl iman ediyorsunuz? Yani ben bir kitap yazsam ve desem ki: “Kaplanbey, kitabımı beğendiniz değil mi?” Bana: “Okumadım o yüzden bilmiyorum” demez misiniz? Bu da onun gibidir, Tevrat Zebur ya da İncil’i okumadığınız halde ‘iman ediyorum’ demek doğru değildir.
    Kuran’dan korktuğumuz yok, niye korkalım? Biz de bütün peygamberleri kabul ediyoruz. Bütün peygamberlerin İbrahim oğlu İshak soyundan geldiğini biliyoruz. Son peygamberin de Yahya olduğunu kabul ediyoruz. Şayet İncil’de şöyle yazılıdır: «Kutsal Yasa ve peygamberlerin devri Yahya’nın zamanına dek sürdü. (Luka 16:16). Peygamberlerin devri Yahya’ya dek sürdü. Yahya’dan sonra Mesih geldi ve başka peygambere de gerek kalmadı. İsa Mesih şöyle demiştir: Kutsal Yasa’yı ya da peygamberlerin sözlerini geçersizkılmak için geldiğimi sanmayın. Ben geçersiz kılmaya değil, tamamlamaya geldim. (Matta 5:17). İsa Mesih tamamlamaya geldi, her şey tamamlandı!
    Dünya’nın bir Yaratıcısı olduğunu biliyoruz, buna kimse itiraz edemez. Biz Kuran’a inanıyor olsaydı Müslüman olmamız gerekirdi. İnanmadığımız için Hristiyanız. Daha önce belirttiğim gibi, Mesih (Tanrı’nın beden almış hali) geldi. “BEN SON’UM” dedi. O’ndan başka kimsenin gelmeyeceğini söyledi. Kendi sözlerinin ASLA değiştirilemeyeceğini ve ebediyen kalacağını belirtti: Gök ve yer ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır. (Markos 13:31). Bu sözlerden sonra başka birini beklemek doğru mudur?
    Kuran’ı ezbere bilenler olduğunu biliyoruz ama kime ne faydası var? Bununla bir dinin hak olduğu mu ispatlanıyor?
    Kuran’ı okurken insanın içi tuhaf oluyor dediniz, bunun sebebi Kuran’ın Arapça okunduğudur. Bunun nedeni insanları psikolojik olarak etkilemektir. Tanrı psikolojik manipüleden nefret ediyor. Kuran okunurken müzikle ve Arapça okunuyor, kısacası insanları etkilemek için yapılıyor. Tanrı’nın buna ihtiyacı var mı? Şayet Tanrı kendi sözünün herkese kendi dilinde iletmek istemiştir. Bu yüzden biz de İncil’i kendi dilimizde (kimisi Türkçe, kimisi Almanca, kimisi Arapça, kimisi Çince) okuyoruz. Amaç, kendi dilimizde Tanrı’nın bize söylediğini anlamaktır.
    Medyanın (sadece Türk medyasının) ortaya attığı iddia, “Gerçek İncil bulundu” iddiasıdır. Daha sonra zaten onun sahte olduğu anlaşıldı. Medya yalan söyleyerek bulunan kitabın 1500 önceye ait olduğunu ileri sürdü. Gerçek şu ki o kitap M.S. 1500 yıl sonra yazılmıştır. Bunu kitabın kendisinden okuyabilirsiniz.
    Tanrı sözü değişmez sevgili kaplanbey. Tanrı O’nu korumaktan aciz değildir, Tanrı güçlüdür. Size tavsiye önyargılarınızı bir kenara bırakıp, “şu Hristiyanlar neye inanıyor” diye kendinize sormanız. Sitede sizin işinize yarayacak birçok konu var. Onlardan yararlanabilirsiniz. Daha fazla sorunuz varsa sorabilirsiniz.

Esenlikle!

Anonim
    Pasif

Kimseden korkumuz yoktur Kaplanbey. İnandığınız sahte dinin, sahte kitabının ayetlerini açıkça buraya yazıyoruz. Arapça okuduğunuz için gerçekten ne dediğini siz de demek ki bilmiyorsunuz. Bir kitabın ilahi olup olmadığını ne dediğine bakarak değilde, anlamadığın dilden söylenen melodik okunuşunu dikkate alıp bir karara varmak çok ama çok yanlış ve hastalıklı bir tutum. Kuran için demiyorum ama biri size bilmediğiniz dilde aslında küfür ediyor olsa, ama sırf melodisi etkili olduğundan onu beğenmek bir de size küfür edeni alkışlamak… Anlamak mümkün değil. Mantıksızlığın sınırı yok yani…

Neyse, sizden isteğim inanıyorum dediğini kitapları bir okumanız. Okumadan bir de kabul ediyorum demeyin. Ve şu yalanı aklınızdan silin atın, ÇÜNKÜ KOCA BİR YALANDIR!!..KUTSAL KİTAPLARIMIZI KİMSE DEĞİŞTİRMEMİŞTİR, DEĞŞTİRECEK GÜCE KİMSE SAHİP DE DEĞİLDİR, KORUYUCUSU BİZZAT RABBİN KENDİSİDİR. Ki en eski incilde haberde bahsi edildiği gibi 1500 yıllık değildir, daha eski ilk inciller zaten vardır. Bugün incilde yer alan her bir bölümün en eski yazılı kopyası ms ilk 100 yıl içindedir. Yani en eski kopya 1900 yıllıktır ve zaten mevcuttur ve biz okuruz. Sitemizden kronolojik sırası tarihleriyle vardır. Biraz araştırırsanız bulursunuz. Bizim yalanlara karnımız tok. Gerçekleri de biz burdan, tarih ve bilim hergün kabul etmektedir. Kanıtlar da artık herkesten bir tık ötededir. İnternette vardır. Eğer ingilizce biliyorsanız bunlara daha kolay ulaşabilirsiniz. Çünkü türk toplumu anti-hristiyan bir toplum olduğundan tüm sitelerin de öyledir, en az müslümanı ya da karşısında olanı bile yine milliyetçi duygularla spekülatiftir, gerçekği yansıtmaktan çok uzak ve yanlıdır. Okuyun, okumaktan zarar etmezsiniz. Hem kendis kitabınızı hem Rab’bin bizim inandığımız sözlerini, yani tevrat, zebur ve incili okuyun.

Anonim
    Pasif

Tarihleri tekrar yazmakta fayda var. Aşağıda Saba kardeşin yazısını bulacaksınız.

Matta, Markos,Luka,Yuhanna,ın Yazılış Tarihi

İncil.Görgü tanıkları ve görgü taniklarının birinci agzidan Her bölümü M.S.40.80 yıllarında yazılmıştır.birbiri ile benzer İsa mesihin Yaşamı ve ögretileri ile ilgilidir.
    MARKOS.İncilin en kısa bölümüdür Markos İsa Mesihin Yanında degildi Petrusun ögrencisiydi.Ayrıntılı,anlatım canlıdır.PetrusunVaazlarını ve Mesihin ögretişlerini içerir.Markos Rabbin yanında deyildi .MS.50.55 yıllarında yazılmıştır Latın sözcüklerini icermesi bakımından Romada yazıldı ifade edilir.

MATTA.12 Elçiden biridir.Levi olarakta tanılır Yahudileri Mesihe kazandırmak ve İbrani Mesih inanlarını egitmek için MS.45 Yılında Müjdeyi önce Aramice olarak yazdı daha sonra bu evrensel kullanım için M.s.50.55 Senelerinde Yunancaya çevrildi.Matta Eski antlaşmayı seven,dikkatli dindar,egitimli Yahudi bir Vergi görevlisiydi.

LUKA.Luka bir Doktor ve tarihciydi.Yahudi deyildi.Başka ulustan gelme İlk ve tek kişiydi,Antakyalı olup Pavlus ile bulunmuş ve Pavlusun ögrencisiydi.İncilin devam niteliyini taşıyan Elçilerin İşleri Bölümününde yazarıdır.İ.S.61.62 senelerinde yazmıştır.
    YuHANNA.!2 Havarıden biridir .M.S.69 yıllarında Efesteyazdıgı sanılmaktadır,dil Grekçedir,Filistinde yaşayan bir yahudi,dir.Olgun ve adanmış imanlıların en sevdigi bölümü yazmıştır.Müjdesinde herkezin tanık oldugu 7 Mücizeden bahseder ve bunun üzerine kurmuştur..Yaşlılık dönemine kadar İsa Mesihi takip etmiş ,Ve Dogal olarak ölen tek Havaridir.

3 yazı görüntüleniyor - 16 ile 18 arası (toplam 18)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.