Gazze, Savaş-Yıkım-Soykırım

• Bu konu 14 izleyen ve 45 yanıt içeriyor.
46 yazı görüntüleniyor (toplam 46)
  • Yazar
    Yazılar
    Anonim
    Pasif

Â’raf;14388 wrote:
    Benim mesajımdan alıntıladığınız o satırlar Hrsitiyan kültürü içerisinde yetişmiş herkesi kapsamıyordu. Bazen yazmak istediğim bir hususa odaklandığımda mevzu ile alakalı yan unsurlar dikkatimden kaçmakta ve sözlerim amacımı aşmaktadır.
    Â’raf;14388 wrote:
    Bunun için alınan/kırılan olmuşsa herkesten özür dilerim.

Sevgili A’raf kardeş, siz kimseyi kıracak bir şey söylemediniz. Ben de Hristiyan kültüründen gelenlerin hepsini aynı kefeye koymuyorum, tabii ki onların içlerinde de gerçekten Rabbi seven değerli kardeşlerimiz vardır. Ya da samimi bir şekilde ‘isimlerinin hristiyan olduğunu, ama Rab bilgisinden tamamen uzak olduklarını itiraf edip, Rab’bi aramaya yönelenler de var. Bir de bilgileri olmadığı halde, ‘ben zaten hristiyanım’ diyerek kendilerini bir şey sanıp böbürlenenler var maalesef. Rab hepsini kurtarsın ve bereketlesin.

Quote:
    Tam olarak anlamamış olsam da İncil’i okuma/anlama ve yorumlama konusunda getirdiği serbestlikten ötürü Protestanlığı daha yakın görmekteyim. Fakat İsa Mesih’e imanı iyi anlamadan mezheplere yönelmem, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak kadar abes olacaktır.

.

Evet bu konuda ben de sizin gibi düşünüyorum. Mezhepleri Rab getirmedi, bunu insanlar çıkardılar.

Quote:
    Fırsat buldukça kutsal kitap’ı okumaktayım. Nâzik ve teşvik edici mesajınız için teşekkür ederim. Yeni iman etmiş birisi olarak başklarına faydalı olduğumu düşünmem fazlaca iddialı olur. Sadece forumlarda Mesih inanlısı sayın üyelerin bilgi ve birikimlerinden faydalanmaya çalışmaktayım.

Yeni iman eden biri olarak, tabii ki öğrenme aşamasındasınız, ama birikimlerinizi başkalarıyla paylaşmanız çok güzel! Gerçektenten bereket oluyorsunuz. Rab sizi hazırlıyor. Tüm Mesih’e iman etmiş kişiler için duam şu ki, ruhsal olarak Kutsal Ruh’un yardımıyla büyüsünler, güçlensinler ve Rabbin güçlü ve ateşli bir öğrencisi olsunlar.

Rab’bin esenliğinde kalın

46 yazı görüntüleniyor (toplam 46)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.